Av. Ali Anıl Yalçınkaya 1980 yılında Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimi Samsun'da tamamladıktan sonra 1997 yılında Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmıştır. 1999 yılında Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesine yatay geçiş yapmış ve oradan mezun olmuştur.

Yalçınkaya 2003-2004 yılları arası İstanbul'da stajını tamamlamış ve 2004 yılından 2013 yılına kadar İstanbul'da serbest avukatlık yapmıştır. 2013 yılından itibaren de Samsun’da serbest avukatlık yapmaya devam etmektedir.

Yalçınkaya, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku alanda çalışmalar yapmış olup, İstanbul Barosuna bağlı Fikri ve Sınai Mülkiyet Komisyonun düzenlemiş olduğu meslek içi eğitim seminerine katılarak Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku Eğitim Programı Sertifikası almıştır. Yalçınkaya ayrıca Türk Patent Enstitüsünün Marka Vekilleri arasında kayıtlı bir Marka vekilidir.

Yalçınkaya, İstanbul Barosu İnsan Hakları Merkezinin düzenlemiş olduğu "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Bireysel Başvuru Yöntemleri Eğitimi" ne katılarak bu konuda da belge sahibidir. Yine İstanbul Barosunun düzenlemiş olduğu Sanık Müdafiliği ve Mağdur, Şikayetçi, Katılan Vekilliği konulu meslek içi eğitim seminerine de katılmış ve CMK Eğitim Belgesi almıştır. Yalçınkaya ayrıca Başkent Üniversitesi tarafından düzenlenen Konkordato Komiserliği Seminerine katılarak Konkordato Komiserliği Eğitim Sertifikası da almıştır. 

Yalçınkaya, Marka Hukuku alanında çalışmaya devam etmekle birlikte, özel hukuk ve ceza hukuku alanlarında da faaliyet göstermektedir. 

Yalçınkaya’nın A sınıfı  Amatör Telsizcilik Belgesi bulunmaktadır. Yalçınkaya ayrıca Cmas iki yıldız dalgıç brovesi sahibidir. 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker