ELETRONİK TAHSİLAT SİSTEMİ

ELEKRTONİK TAHSİLAT SİSTEMİ NEDİR?

Avukatlık ücreti, dosya borcu, ,iş avansı, masraf veya başka her türlü ödemenin, TURK Elektronik Para ve Ödeme Sistemleri alt yapısı kullanarak kredi Kartı ile ister tek çekim, ister taksitle yapılabildiği bir sistemdir.

Elektronik Tahsilat Sistemi, Türkiye Barolar Birliği tarafından avukatların kullanımına açılmış bir sistemdir.

ELEKTRONİK TAHSİLAT SİSTEMİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Elektronik tahsilat sistemi, normalde kredi kartı ile yapamayacağınız ödemeleri, kredi kartı ile yapabilmeyi ve isterseniz taksitlendirmeyi sağlar.

Örneğin davanız için bir ödeme yapmanız gerektiğinde bunu kredi kartı ile elektronik tahsilat sistemi üzerinden avukatınıza gönderebilirsiniz. Avukatınız da sizin adınıza bu ödemeyi ilgili mahkemesine yapacaktır. Böylece normalde kredi kartı ile ödemesi yapılamayan mahkeme masraflarını kredi kartı ile ödeyebilecek ve hatta bu miktarı taksitlendirebileceksiniz.

 

ELEKTRONİK TAHSİLAT SİSTEMİYLE ÖDEME SADECE İNTERNET ÜZERİNDEN Mİ YAPILIR?

Elektronik Tahsilat Sistemi üzerinden yapılacak ödemeler sadece internet üzerinden ilgili sayfa kullanılarak yapılır. Bunun dışında ayrıca kredi kartından çekim yapabilme aleti (pos makinası) yoktur.

 

İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN ÖDEME GÜVENLİ Mİ?

Evet güvenlidir. Çünkü internet üzerinden yapılan ödeme, sadece ödemenin yapılacağı avukata ait sayfadan yapılmaktadır. Ödeme sayfası açıldığında ödemeyi yapacağınız avukatın adı-soyadı ve diğer bilgileri olmalıdır.

Ayrıca ödeme için kullanılan alt yapı gereğince ödeme yapacak kişilerin kredi kartının 3D Güvenlik Sistemine açık olması gerekmektedir.

3D GÜVENLİK SİSTEMİ NEDİR?

3D güvenlik sistemi internet üzerinden kredi kartı ile yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. 3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

HANGİ KREDİ KARTLARI İLE ÖDEME YAPILABİLİR?

Şu an için sadece 6 bankaya ait kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir. Bu kartlar;

 • World,
 • Bonus,
 • Axess,
 • Paraf,
 • Maximum,
 • CardFinans'tır.

KREDİ KARTI İLE ÖDEMELERDE HERHANGİ BİR KOMİSYON ALINIYOR MU?

Sistem altyapısı ve banka anlaşmaları gereğince kredi kartı ile yapılan ödemelerden komisyon alınmaktadır. Ancak bu komisyonlar ödeme yapılan avukata ait değildir. Komisyon oranları ve miktarlar bankadan bankaya değişiklik gösterdiğinden standart ve sabit bir komisyon oranı yoktur.

Bankaların uyguladığı Komisyon oranlarını aşağıdaki gibidir.

ÖDEMELERDE KAÇ TAKSİT YAPILIYOR?

Taksit oranları her bankada değişiklik gösterdiğinden seçilen kredi kartına göre değişmektedir. Kimi kartlarla yapılan ödemelerde hiç taksit seçeneği yokken, diğer kartlarda 3'den 9'a kadar taksit seçeneği bulunmaktadır.

Kredi Kartlarına göre taksit seçenekleri aşağıdaki gibidir.

ELEKTRONİK TAHSİLAT SİSTEMİ İLE HANGİ ÖDEMELER YAPILABİLİR?

Elektronik tahsilat sistemi ile;

 • Avukatlık ücreti,
 • Dosya borcu,
 • İş avansı,
 • Masraf ve
 • Diğer tüm ödemeler yapılabilir.

Ödemeyi yapacak kişi, ilgili bölümden ödeme türünü seçebilir.

ÖDEME YAPMAK İÇİN BİR ALT LİMİT VAR MI?

Evet. Elektrobik tahsilat sisteminden para ödemesi en az 50,00 TL üzerinden yapılabilmektedir. Sistem altyapısı gereği 50,00 TL'nin altında bir miktar gönderilememektedir.

ELEKTRONİK TAHSİLAT SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

Elektronik Tahsilat Sisteminin kullanımını öğrenmek için TIKLAYINIZ.

ELEKTRONİK TAHSİLAT SİSTEMİ SAYFASINA NASIL ULAŞILIR?

Elektronik Tahsilat Sistemine internet sayfamızda bulunan  butona basılarak ulaşılır. 

end faq

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker